Директор шахти №1 “Нововолинська” Пилипюк атакує активістів “Захисту праці”: безпідставні догани та нищівний тиск (заява профкому)

Профспілковий комітет незалежної профспілкової організації «Захист Праці» на державному підприємстві Шахта №1 «Нововолинська» подав позов до Нововолинського міського суду, про визнання протиправним та скасування наказу №122 від 07.11.2016 року «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності» та оголошенні догани, працівнику служби охорони ДП Шахти №1 «Нововолинська» Шевчуку О.М.

21 жовтня до профспілкового комітету «Захист Праці» на ДП Шахта №1 «Нововолинська» надійшло від директора шахти Пилипюка А.П. подання про надання згоди на застосування заходів дисциплінарного стягнення у вигляді догани до працівника служби охорони шахти Шевчука О.М.

04 листопада 2016 року профспілковий комітет на своєму засіданні ухвалив АРГУМЕНТОВАНЕ РІШЕННЯ НЕ НАДАВАТИ ЗГОДИдиректору на застосування заходів дисциплінарного стягнення у вигляді догани до контролера на контрольно-пропускному пункті відділу служби охорони підприємства Шевчука О.М. На думку профспілкового комітету звинувачення працівника служби охорони Шевчука О.М. є безпідставними та некоректними, більше того не супроводжуються жодними доказами та підтверджуючими документами, які могли б вказувати на провину даного працівника. Беззаперечним є той факт, що саме Шевчук О.М. зафіксував та написав заяву в поліцію щодо розкрадання кольорових металів (міді) з сухої підсилюючої підстанції, чим спровокував директора шахти Пилипюка А.П. вдатися до залякування та переслідування його. 

Слід зазначити, що Шевчук О.М.  має доволі значний робочий стаж на державному підприємстві шахта №1 «Нововолинська», на якому він сумлінно працює більше п’ятнадцяти років, та жодного разу за цей тривалий час не підлягав будь-якому дисциплінарному стягненню. Оскільки 3 жовтня 2016 року адміністрація підприємства отримала офіційне повідомлення про участь Шевчука О.М. в профспілці «Захист праці» більше того, його було обрано секретарем профспілкового комітету, а вже 4 жовтня 2016 року, йому почали приписувати «неналежне виконання своїх посадових обов’язків». Ми на превеликий жаль, фіксуємо у діях адміністрації ДП Шахта №1 «Нововолинська» ознаки дискримінації громадян за належність до професійних спілок. А це суворо заборонено як на рівні кримінального та трудового законодавства України, так і на рівні цілої низки міжнародно-правових конвенцій, належним чином ратифікованих Україною, які стали після своєї ратифікації невід’ємною частиною національного законодавства України.

Голова незалежної профспілки «Захист Праці» на ДП Шахта №1 «Нововолинська» Володимир Власюк зазначив, що у безпідставній догані не останню роль зіграло членство Шевчука О.М. в профспілці та його активна позиція. На жаль, з самого початку створення профспілки «Захист Праці» на шахті №1, таке беззаконня часто трапляється з членами винятково нашої профспілкової організації, які займають непохитну позицію щодо подолання несправедливості та роблять жорсткий спротив розкраданню державного майна і беззаконню, яке дозволяє собі адміністрація шахти.

Ми вважаємо, що цей наказ не відповідає вимогам закону і порушує правові норми Кодексу законів про працю в Україні, Конституції України, Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».  Тому ми впевнені, що Нововолинський міський суд прийме законне та виважене рішення щодо цієї справи та захистить право на працю людини яка переслідується дирекцією Шахти №1 «Нововолинська».

Для нас кожен член нашої профспілкової організації –  представник дружньої родини. А ми своїх у біді не залишаємо.

 

Профспілковий комітет ППО ВНПС «Захист Праці» 

на Державному підприємстві Шахта №1 «Нововолинська»