Давньому товаришу нашої профспілки Артему Руденку загрожує олігархічна помста!

руденкоУвага! Небезпечно!
Давньому товаришу нашої профспілки “Захист праці” та в минулому одному із визначних керівників молодіжного профспілкового руху ФПУ Артему Руденку,  загрожує жорстка олігархічна помста за його антиолігархічну активність під час подій доби Майдану. 
 
Після чисельних публікацій в ЗМІ та повідомлень на Майдані про причетність власника АТБ пана Буткевича до фінансування «тітушек», 1 березня 2014 року активісти Майдану провели одну з таких акцій біля резиденції пана Буткевича в селі Білий берег в Київській області, серед активістів, як журналіст був Артем Руденко, якій здійснював відеозапис акції та збирався повідомити про її результати громадськість, інші активісти ВГО «Антикорупційний комітет» також приєднались до мирного пікету. У ході мітингу до активістів ВГО «Антикорупційний комітет», активістів майдану приєдналися ще й місцеві жителі. Люди були налаштовані категорично і причиною тому стало беззаконня, яке творять поплічники Буткевича в селі Білий берег. Так люди поскаржилися, що у них захопили ліс, доступ до водойм і взагалі позбавили можливості спокійно вести господарство”.
 
Після закінчення акції, Артем Руденко та інші активісти організації поїхали, але інші представники Майдану залишилися і за існуючою інформацією дійсно намагалися вдертися до резиденції Буткевича, залишили на заборі написи та інше. Хто саме це зробив невідомо, оскільки активісти були не знайомі один з одним, а рішення про проведення пікетування приймалося спонтанно. Звісно, що деякі дії активістів могли формально містити ознаки правопорушення громадського порідку тощо, але викликані вони були не зухвалим ставленням пікетників до суспільної моралі і правил поведінки, а намаганням припинити фінансування бандитів, які розстрілювали Майдан, вчиняли бійки та безлад, тобто діяли в умовах крайньої необхідності, з метою припинити тяжкий злочин. 
 
Відразу після проведення пікетування і анонса громадського розслідування представники Іванківського РВВС і самого пана Буткевича почали чинити на активістів безпрецедентний тиск. За представниками громадської організації та журналістами протягом декількох місяців ведеться негласне спостереження. Люди, що представляються працівниками Іванківського РВВС постійно провідують активістів по їх домашніми адресами, намагаючись викликати їх «на розмову», опитують сусідів, розповідаючи їм про кримінальні справи нібито порушені проти активістів, висловлюють звинувачення, що громадська організація – це «кримінальне злочинне угрупування». 
 
Але ж тоді, в 2014 році корумпованій владі так нічого і не вдалося зробити проти Артема Руденка. Після тривалої боротьби за участі незалежних профспілок та громадськості України, наприкінці 2014 року кримінальне провадження щодо Руденка Артема було закрите. Але ж на даний момент естафету з переслідування соціальних активістів прийняло вже Головне управління Національної поліції в Київській області. З кінця січня Руденко Артема почали викликати на допити, а 12 лютого 2016 року було вручено підозру в рамках тієї ж кримінальної справи No12014110180000150, яку знову було відкрито. 
 
У зв’язку з вищевикладеним вимагаємо перевірити правомірність дій працівників Головного управління Національної поліції в Київській області, а також  їх можливі корупційні зв’язки з паном Буткевичем, зупинити переслідування громадського активіста Руденка А.С. та закрити кримінальне провадження відносного нього.  
Прес-служба ВНПС “Захист праці”