Відкрите звернення: ПІДТРИМАЙТЕ РОМЕНСЬКИХ ЛІКАРІВ!

ромни

Низка ГО і всеукраїнських профспілок підтримали звернення на підтримку роменських лікарів. Важливо, що працівники піднімаються від часткових вимог до загальних, протестуючи проти «ринкових реформ», і пропонуючи їм соціальну альтернативу

ЗВЕРНЕННЯ ПРОФСПІЛКОВИХ, СОЦІАЛЬНИХ, ГРОМАДЯНСЬКИХ АКТИВІСТІВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ ДО ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

18 травня 2016 лікарі залізничної поліклініки міста Ромни розпочали марш до Києва. Вони протестують проти ліквідації поліклініки, яка обслуговувала мешканців району, та вимагають погасити борг із зарплати.

Криза торкнулася не лише Сумщини. В результаті «успішних ринкових реформ» не лише охорона здоров’я, а й освіта, транспорт, гірнича галузь та українське сільське господарство опинились у глибокому занепаді. Соціальну кризу значно підсилили тарифна політика урядів та тотальна приватизація всього того, що ще залишилось національним надбанням.

Та, як бачимо, не всі готові з цим миритися. Україною вже прокотилися хвилі соціальних протестів – гірників на Заході, транспортників найбільших міст, ракетобудівників Дніпропетровська, відбулися численні демонстрації освітян, дрібних та середніх підприємців.

Тепер повстали лікарі Сумщини. Поки що цей протест ігнорується владою, що лише підсилює напругу.

Для того, щоб припинити нав’язані «реформи» та отримати надію на майбутнє, нам треба виявити солідарність з мужнім кроком роменських лікарів. Нам треба показати правлячому класові, що наша хата не з краю. Що проблеми лікарів – це також проблеми шахтарів, вчителів, металургів, машинобудівників, селян, студентів.

Ми звертаємося до усіх трудящих України – підтримати марш лікарів до Києва своєю власною участю або матеріальною чи моральною підтримкою. Підтримати, піднявшись на протест із своїми соціальними вимогами.

Лише протест, який охопить широкі кола українських громадян, зможе вирішити не лише часткові проблеми конкретної галузі, а й добитися зміни соціально-економічної політики уряду. Лише люди праці зможуть вивести Україну з соціальної кризи.

Зокрема, зміни бюджетної і податкової політики, яка покладає увесь тягар кризи на робітників, селян, лікарів і вчителів, на політику прогресивного оподаткування прибутків та скасування «офшорних дірок». Зокрема, зміни тарифної політики, яка заснована на економічно необґрунтованих розцінках. Зокрема, припинення тотальної приватизації, в тому числі приватизації продуктивної землі, та повернення у власність народу стратегічних галузей економіки.

Створене працею українців має йти на соціальні потреби громадян, а не на збагачення великих капіталістів.

Лише у боротьбі ми здобудемо своє майбутнє.

– Громадська організація «Соціальний Рух»

– Валентина Коробка, голова Вільної профспілки підприємців України

– Міська організація НПГУ Нововолинська

– Володимир Козельський, голова Вільної Профспілки Залізничників України

– Олег Верник, голова Всеукраїнської незалежної профспілки «Захист праці»

– Михайло Волинець, голова Конфедерації вільних профспілок України

– Олег Панасенко, голова Вільної профспілки медичних працівників України

– Віталій Махинько, голова профспілки «Трудова Солідарність»

– Євген Деркач, голова незалежної профспілки «Захист праці», на «Південмаші» («ВО ПМЗ ім. О. М.Макарова», м.Дніпро)

– Юрій Самойлов, голова НПГУ м.Кривий Ріг

ЗВЕРНЕННЯ ВІДКРИТЕ ДЛЯ ПІДПИСАННЯ