З приводу арешту Дмитра Філіпчука!

филипчук

20 травня 2016 року Президія ДПУ ухвалила заяву стосовно арешту одного з її членів, лідера Профспілки працівників галузі земельних відносин України Дмитра Філіпчука

17 травня 2016 року низкою Інтернет-ЗМІ з посиланням на офіційний сайт Служби Безпеки України було поширене повідомлення про затримання СБУ лідера Профспілки працівників галузі земельних відносин Дмитра Філіпчука за звинуваченням у вимаганні у керівництва Держгеокадастру України (колишній Держкомзем) грошової винагороди за припинення профспілкової акції протесту, спрямованої проти корупції у відомстві та на захист трудових і соціальних прав його працівників.

Сам Дмитро, перебуваючи, як з’ясувалося, починаючи з 16 травня в ізоляторі тимчасового тримання, не мав змоги протягом понад двох діб до вечора 18 травня надати ніяких коментарів та пояснень щодо обставин даної справи, а зокрема – й елементарної публічної заяви, визнає чи заперечує він свою вину.

Уважно вивчивши опубліковану наразі в різних електронних ЗМІ інформацію та, передусім, повідомлення офіційного сайту самого СБУ, Президія Демократичних Профспілок України дійшла наступних погоджених всіма її членами, які перебувають на волі, висновків:

1. Служба Безпеки України досі так і не надала громадськості жодних доказів опублікованих на її сайті тверджень про нібито злочинні дії профспілкового активіста. Зокрема, опубліковане на сайті СБУ відео демонструє, як невідомі особи у місці, яке не піддається візуальній ідентифікації, рахують гроші у сумі близько 100 тисяч гривень купюрами по 500 грн., хоча у текстовій частині повідомлення йдеться про «хабар» у сумі 100 тисяч доларів.

Самоочевидно, що зазначене відео не містить жодних доказів вини Дм.Філіпчука чи будь-якої іншої людини у вчиненні яких-небудь протиправних діянь.

2. Хвиля таких, що за змістом дублюють одна іншу, Інтернет-публікацій про затримання Дм. Філіпчука та висунені проти нього звинувачення має явні ознаки замовної інформаційної кампанії.

Зокрема, всі вони з дослівними повторами висвітлюють лише одну, негативну для лідера профспілки трактовку подій, подаючи при цьому скоєння ним злочинних дій як нібито незаперечно встановлений факт та доповнюючи це іншими «фактами» біографії Філіпчука, що мали б створити про нього загальне украй негативне враження.

3. Дії Служби безпеки України стосовно Дм.Філіпчука носять в багатьох моментах явно протиправний характер, що виражається зокрема у наданні достеменно не встановленим наразі зацікавленим особам для організації пропагандистської кампанії з публічної дискредитації профспілкового активіста «інсайдерської» службової оперативно-слідчої інформації, що є порушенням як таємниці слідства, так і презумпції невинности підозрюваного. Це наводить на підставові підозри в замовному характері та корупційних мотивах таких дій. А саме, що СБУ, судячи за все, ймовірно стало лише інструментом в руках осіб, невдоволених профспілковою діяльністю Дм.Філіпчука, для розправи над профспілковим активістом.

4. Сам профспілковий лідер Дмитро Філіпчук, наразі залишаючись під арештом, продовжує не мати адекватних можливостей для висвітлення своєї позиції по суті справи та висунутих проти нього обвинувачень.

Лише через дві доби після затримання Солом’янський суд міста Києва обрав для Дмитра запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з глумливою «поблажкою» про можливість виходу на волю, на час проведення слідства, під заставу в 1,5 мільйони (!) гривень, що явно-очевидним чином неспівставно перевищує фінансові можливості як особисто Дм.Філіпчука, так і очолюваної ним профспілки.

І саме це наразі є найбільшою проблемою, оскільки надзвичайно гостро ставить питання про особисту безпеку та можливість захищати себе від спрямованих на їхню дискредитацію дій для кожного, хто зараз виступає із викриттям корупційних діянь та критикою зловживань нині правлячої на Україні влади.

Фактично, як і в багатьох інших сферах, це є карикатурним повторенням найгірших практик попередньої доби кримінальної диктатури В.Януковича, які повністю дискредитували себе.

Профспілкове об’єднання «Демократичні профспілки України», як і всі профспілківці є прямо та очевидно зацікавленим у ретельному та публічному судовому розгляді всіх висунених проти нашого колеги Філіпчука обвинувачень. Водночас ми не можемо бути байдужими до явного порушення процесуальних та людських прав обвинуваченого профспілкового активіста та організації маніпулятивної інформаційної кампанії, що явно має на меті дискредитацію не лише однієї особи, але й в цілому діяльності профспілок із захисту прав найманих працівників, зокрема та в першу чергу – проти невиплати зарплати та незаконних звільнень.

Враховуючи все викладене, Президія Демократичних Профспілок України ЗАКЛИКАЄ всі незалежні демократичні профспілки України та світу, а також широку громадськість ужити всіх можливих дій для того, щоб змусити Уряд України до розслідування вчинених проти профспілкового лідера Дм.Філіпчука протиправних дій, покарання винних та надання йому адекватної можливости захищати себе від висунутих звинувачень як в кримінально-процесуальному, так і публічно-інформаційному полі.

Київ, 20 травня 2016

Співголови ДПУ: О.Кляшторний, О.Верник, В.Яворський