“Анти-Трудовий кодекс”: звернення гірняків “Захисту праці” до місцевої влади!!!

Нововолинському міському голові  Сапожнікову В.Б.

м. Нововолинськ, пр-т Дружби 27

Звернення

Щодо проекту Трудового кодексу України

Ми члени первинної Всеукраїнської незалежної професійної спілки «Захист праці» на Державних підприємствах Шахта №1 «Нововолинська» та шахта «Бужанська», які представляють інтереси профспілкових колективів вищезгаданих підприємств, стурбовані останніми діями нинішньої влади щодо прийняття законопроекту Трудового кодексу України, що знаходиться на розгляді у Верховній Раді України (законопроект №1658) та прийнятий Верховною Радою в першому читанні 05 листопада 2015 року (далі — Проект ТКУ), а також – закритим та непрозорим характером роботи над цим документом у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики. 

Члени профспілкових організацій вугільних підприємств нашого краю єдині у тому, що наше українське суспільство розвивається у напрямку не до людини, її потреб, а в інтересах незначної групи осіб, у яких сконцентрована  влада, підприємства, земельні ресурси. Свідченням цього є чи не найбільша в Європі різниця між доходами найбагатших та найбідніших верств населення.

Українське суспільство, на нашу думку, не є суспільством європейського типу, оскільки сьогоднішня влада не виражає інтереси широких верств населення: шахтарів, вчителів, лікарів, інших представників соціальної сфери, робітників, селян, пенсіонерів та підприємців.

Аморальним є проект Трудового Кодексу, який вартувало б назвати «Звід правил кріпосного права». Згідно із ст. 13 якого, працедавець самостійно регулює відносини з працівниками згідно з внутрішніми правилами. В цьому випадку хитка рівновага захисту працівників від свавілля працедавця зникає остаточно. Законопроект із дев’яти книг пропонує розширити перелік підстав звільнення працівників, дозволяє збільшити кількість робочих годин, обмежує права профспілок, які фактично вилучаються з процесу трудових взаємовідносин.

Також, неприйнятним є те, що утворена Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики Робоча група з доопрацювання проекту Трудового кодексу України до другого читання за пів року своєї діяльності, починаючи з 13 листопада 2015 року, офіційно не опублікувала жодного зі своїх рішень чи протоколів, внаслідок чого її позиція стосовно переважної більшості розглянутих нею пропозицій до тексту проекту залишається невідомою широкій громадськості фактично до дня проведення офіційного засідання Комітету, що має «легітимізувати» підсумки роботи Групи.

Профспілки, організації роботодавців та підприємців, що користуються найманою робочою силою, які не входять до складу Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу України та які вносили через народних депутатів України свої пропозиції стосовно виправлення положень Проекту ТКУ, позбавлені можливості бути присутніми на засідання Робочої групи, де ці пропозиції розглядаються та аргументувати свої позиції.

Необхідне спільне розуміння всіх зацікавлених сторін, бачення інструментів виходу суспільства з даної ситуації, яку створила влада. Кредити МВФ ситуації не вирішують. Має бути нова якість владних структур, підходів до організації бізнесу, повноцінне функціонування профспілкового руху, пенсійна реформа з врахуванням інтересів усіх сторін, справедливий розподіл пенсійних коштів, а не диференціація пенсій у десятки, сотні разів.

У зв’язку з цим первинні Всеукраїнські незалежні професійні спілки «Захист праці»  на державних підприємствах Шахта №1 та шахта «Бужанська» закликаємо міського голову Віктора Сапожнікова та депутатів Нововолинської міської ради звернутися до Уряду та керівництва Верховної Ради України щодо забезпечення відкритого та публічного розгляду проблемних питань проекту Трудового кодексу України у формі парламентських слухань за участі організацій профспілок, роботодавців та підприємців, ЗМІ та інших зацікавлених організацій громадянського суспільстваз метою забезпечення його положеннями відповідності Конституції України та міжнародним угодам, ратифікованим Україною, а також перед розглядом у Верховній Раді провести всенародне обговорення проекту Трудового кодексу.

У випадку ігнорування наших вимог залишаємо за собою право взяти участь у масових акціях громадянської непокори з метою захисту інтересів найманих працівників та трудових колективів.

З повагою

Голова ППО ВНПС «Захист Праці» на державному підприємстві

Шахта №1 «Нововолинська» Володимир Власюк

З повагою

Голова ППО ВНПС «Захист Праці» на ВП Шахта «Бужанська» Віктор Смарш