“Захист праці” Нововолинську домігся звільнення директора-крадія Пилипюка!!!

Директор-крадій Пилипюк, який незаконно нищив нашу незалежну профспілку та викрадав шахтне обладнання задля власного збагачення, нарешті звільнений з шахти №1 “Нововолинська”!!! Борітеся – поборите!!!

Схоже, що у цьому десятиліття ми, волиняни, станемо свідками остаточного занепаду колись стратегічної для області галузі – вугільної. Майже, усі шахти нині працюють у збиток, гірникам боргують зарплату, навколо шахтного керівництва виникають фінансові скандали з корупційним душком, а довгобуд – шахта №10 – ризикує перетворитися на своєрідну «чорну діру» та символ непотрібності галузі.

В центрі уваги – шахта №1 

Чи не найбільша увага нині прикута до шахти №1. Саму копальню прирекли на закриття, але нині вона ще працює і оповита туманом корупційних та кримінальних скандалів. Про свідчить ухвала Нововолинського міського суду

http://reyestr.court.gov.ua/Review/69213403.

У ній чорним по білому розписані усі крадіжки металобрухту та шахтного обладнання, які були здійснені протягом останнього року. Про це активні працівники підприємства з профспілки «Захист праці» говорять уже давно, і більше того, звертаються в поліцію.  

Отже, про які крадіжки, які розслідує поліція та прокуратура, пишеться в ухвалі:

– 3 липня 2016 року по 04.10.2016 року, невстановлена особа, перебуваючи на території шахти викрала близько 250 кг міді з сухої підстанції ТСШВП – 240, розташованої в шахті, загальною вартістю 15 000 грн., чим спричинила ДП «Шахта №1 «Нововолинська» майнову шкоду на зазначену суму.

– 20 листопада 2016 року, близько 00 години 30 хвилин, група осіб, діючи за попередньою змовою, намагались викрасти залізовідвід підвісний, який належить ДП «Шахта №1 «Нововолинська», вартістю 41 744 гривні, але злочин до кінця не довели, оскільки були затримані працівниками охорони ДП «Шахта №1 «Нововолинська» (Кажуть, що на «чорному ринку» кілограм міді коштує 120 гривень);

– 29.12.2016 близько 12.00 год. невідома особа, перебуваючи на території шахти, таємно викрала гірничо-шахтне обладнання, чим спричинила підприємству матеріальну шкоду;

– 02.03.2017 о 16 год. 23 хв. в ч/ч Нововолинського ВП ГУНП від поліцейського ГРПП Нововолинського ВП надійшло повідомлення, що ним для перевірки документів на ділянці автодороги Ковель-Жовква по вулиці Сокальській м.Новововолинська було зупинено автомобіль марки «КамАЗ» д.р.н. ВС 8924 ЕВ, який був із вантажем – шахтні арки, водій якого пояснив, що дані арки вивезені із території ДП «Шахта №1 «Нововолинська», у товаро-транспортній накладній не було вказано тип та вид вантажу. На даний час проводиться перевірка.

Крім цього, за період 2016 та 2017 років службові особи ДП «Волиньвугілля» та ДП «Шахти №1 «Нововолинська», за попередньою змовою групою осіб, безпідставно здійснили списання майна ДП «Шахти №1 «Нововолинська», згідно з наказом № 762 від 25.11.2016, та подальшу його реалізацію в якості металобрухту, що спричинило тяжкі наслідки.

Зазначені дії здійснювалися шляхом надання незаконних вказівок підпорядкованим працівникам про демонтаж придатного для експлуатації шахтного обладнання та подальше його відвантаження для реалізації в якості брухту металів.

До того ж, службовими особами ДП «Шахти №1 «Нововолинська» та ДП «Волиньвугілля», на підставі наказу №367 від 13.06.2016, передано з балансу ДП «Шахти №1 «Нововолинська» на баланс ДП «Волиньвугілля» майно, яке у подальшому розтрачено невстановленими службовими особами вказаних підприємств. Зазначеними діями службових осіб ДП «Шахти №1 «Нововолинська» та ДП «Волиньвугілля» спричинено істотну шкоду державним підприємствам у загальному розмірі більше 8 мільйонів гривень.

Також 25.06.2017 року невстановлені особи, перебуваючи на території шахти, таємно викрали труби з чорного металу довжиною 5-10 метрів у кількості біля п’ятидесяти одиниць, чим спричинили підприємству матеріальну шкоду.

За усіма цими фактами йде досудове розслідування зведеного кримінального провадження.

Директором шахти в ті моменти, коли там відбувалися крадіжки, був Андрій Пилип’юк. І, схоже, що він таки зацікавив правоохоронців. 5 жовтня 2017 року на шахті та за місцем проживання Андрія Пилип’юка провели обшуки. Правоохоронці повідомили, що Пилипюк та його колеги підозрювані в справі щодо масштабного розкрадання майна на підприємстві.

А тим часом профільне міністерство 12 жовтня 2017 року призначило на шахту нового директора – Григорія Бара. Проте збунтувалася частина колективу. І гірники стали захищати директора, проти якого порушено кримінальні справи.

Нового директора до робочого місця не допускають, навіть з поліцією. І от відучора гірники не піднімаються на поверхню з лави…

Чому гірники так завзято відстоюють старого директора – питання цікаве. Невже їм до вподоби те, що шахту під його керівництвом почали «дерибанити»? Чи, може, бояться оголошеного новим директором проведення фінансового аудиту та всієї інвентаризації матеріальних цінностей по дільницях?

за матеріалами інформ-агенції Volyn-ua

https://volynua.com/2017/10/24/analitic/shahti-volini-abo-zakriti-abo-rozderibaniti/