Голова Волинської ОДА вимагає негайного звільнення директора шахти №1 “Нововолинська”

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик заявив, що не проситиме, а вимагатиме звільнення керівника Нововолинської шахти №1, якого нині підозрюють у незаконному вивозі обладнання з шахти… Про це стало відомо під час робочої зустрічі очільника Волині із колективом шахтарів.

За словами голови профспілкової організації «Захист праці» на ДП Шахта №1 «Нововолинська» Володимира Власюка, нещодавно на шахті з’явилися невідомі люди у військовій формі та озброєні. На запитання директору шахти Андрію Пилипюку, хто ці люди, він фактично «відмахнувся», зазначаючи, що цих людей він не знає. Водночас, зауважують шахтарі, сам директор надав для цих осіб приміщення в адмінбудівлі і водив їх територією шахти. 

Крім того, Володимир Власюк додає, що перебуванню невідомих осіб на шахті передував ще один випадок, який гірники вважають корупційною складовою у діяльності їхнього директора. Зокрема, близько місяця тому, членами профспілкової організації було зафіксовано автомобіль КАМаз, який із території шахти вивозив обладнання, що уже вважається металобрухтом. Вантажівку супроводжував позашляховик аж до виїзду із Волинської області. Далі автомобіль був зафіксований у Червонограді, що на Львівщині, де КАМаз розвантажили.

Одночасно з тим, шахтарі запевняють, що на документах, які буцімто легалізували вивіз металобрухту, насправді не вказано ані тонажу товару, ані його кількості. Тож, у профспілці вважають ці документи «липовими» і додають, що вивозили вантажівкою на Львівщину арочне кріплення, риштаки конвеєра та підсилюючу електростанцію ТСШВП. Одна арка, за словами шахтарів, важить близько 7 тонн, риштаки – понад 9800 тонн, натомість в документах зазначено про вивіз лише 4 тонн металобрухту. Крім того, всередині підстанції міститься ще майже 300 кг міді, яка в документації навіть не зазначена.

Зважаючи на ці речі, директора шахти й запідозрили у корупційній складовій, яку до того ж, він вирішив прикрити озброєними людьми. За цими фактами відповідні матеріали уже подані в поліцію, але губернатор Волині Володимир Гунчик пообіцяв звернутися ще зі своїм листом до правоохоронців та в прокуратуру, аби пришвидшити розгляд справи та процес розслідування.

«Після цих подій в Червонограді у нас з’явилися озброєні люди. Ніякі документи вони не показують, але директор спокійно їх водить по території шахти, хоча об’єкт цей стратегічний і має підвищену небезпеку. Дані особи були зафіксовані і в цих вантажних автомобілях, як супроводжуючі особи при вивозі обладнання», – наголошує Власюк.

Своєю чергою, Володимир Гунчик підтримав волинських шахтарів і повідомив, що вимагатиме від Міненерго негайного звільнення директора нововолинської шахти №1, та й сам заступник міністра, каже Гунчик, пообіцяв уже сьогодні дане питання розглянути.

«Це ті дії, які голова ОДА робить, щоби підтримати шахтарів, я готовий слухати ваші пропозиції і зауваження. Ніякого лобізму з моєї сторони, як це дехто хоче показати, немає… Мою принципову позицію ви знаєте… Я хотів би щоб сьогодні були дискусії з шахтарями, а не переводити це в політичну площину», – зауважив Гунчик.

Насамкінець, очільник Волині запропонував представникам профкому викласти їхні зауваження у вигляді офіційної заяви, яку передати в правоохоронні органи. Цю ж заяву, Гунчик обіцяє підкріпити супровідним листом із його підписом.

«Я думаю, що сьогоднішня зустріч посилить ті питання, які знаходяться на розгляді в поліції. Ми докладемо документи ще раз і я проситиму прокурора терміново розглянути питання», – резюмував голова ОДА.

http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/107921/