Керівник Первинної профспілкової організації працівників АТ “УкрСиббанк” незалежної профспілки «Захист праці» Володимир Мосенко отримав унікальну можливість взяти участь в Третій всеукраїнській профспілковій школі, що була організована ГО «Трудові ініціативи» (http://trudovi.org). Важливість профспілкового навчання важко переоцінити, адже це чи не єдина можливість отримати такі необхідні знання ведення успішної профспілкової діяльності, яким не навчають в навчальних закладах України.
Так перші дні навчання та спілкування з однодумцями дали можливість Володимиру познайомитись з найбільш активними учасниками нового покоління профспілкових активістів і обмінятись найбільш активними історіями успіху, що надихають на нові звершення кожного з учасників.
За інформацією ГО «Трудові ініціативи» цього року учасників 51, і вони прибули із 16 регіонів та міста Києва.
«У перший день школи відбулися сесії про соціальну справедливість та мотивацію до того, щоб змінювати стереотипи про профспілки та залучати більше людей до поінформованої громадської діяльності. Під час практикуму про репутацію профспілок в Україні учасники спільно утворили список слів, які характеризують профспілковий рух наразі. Протягом тижня занять, учасники використовуватимуть цей матеріал для роздумів та обговорень. Серед слів, які характеризують позитивне бачення профспілок – «турбота, структура, гарантії, захист, підтримка, розвиток, люди, активність, свобода, надія, рівність» – повідомляє на своєму веб-ресурсі ГО «Трудові ініціативи».
«Другий день занять було присвячено презентаціям про навички, корисні для профспілківців. Учасники школи переглянули відео та обговорили міфи про тривалість робочого дня, прозорість нарахування заробітних плат та колективні методи досягнення соціальної справедливості. Також відбувся семінар про ведення колективних переговорів для захисту інтересів робітників. Тренінги мали за мету переосмислення солідарності як засобу роботи профспілок. Врешті, члени різних профспілок поділилися своїми історіями успіху та ефективними стратегіями роботи».
З нетерпінням очікуємо на завтрашній день та на нові знання, які допоможуть нам у захисті прав людей найманої праці. Далі буде.