Відкрите звернення до Голови «Захисту праці» Олега Верника від працівників їдальні “Перлина Прикарпаття” (м. Моршин)

моршин-2

Шановний пане Олег!

Звертаються до Вас працівники ДП СКК «Моршинкурорт» ЗАТ Укрпрофоздоровниця з єдиним запитанням як в умовах політичної та економічної кризи в державі в нашому Моршині, має ще й ознаки кризи моральної. І це запитання дуже банальне: на чию допомогу чекати нам, працівникам чотирьох їдалень (сьогодні уже двох) санаторіїв ДП СКК «Моршинкурорт» в боротьбі зі своїм інертним керівництвом та у боротьбі з монстром під назвою Укрпрофоздоровниця?

Утворення злочинної структури ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», яке дозволило собі всупереч чинного законодавства пограбувати  моршинців.

Цей гігантський монопольний спрут, шляхом обману, в результаті хитромудрих маніпуляцій паперами, не дозволивши нам скористатися нашими майновими сертифікатами, з надзвичайною легкістю відібрав наш унікальний курорт, до сьогоднішнього дня збагачувався плодами нашої нелегкої праці, а тепер підвів нас до межі за якою прірва і сумне майбутнє наших дітей.

Немає меж злодійській ненаситності, кримінальній зухвалості та безкарності, яку з легким серцем підтримує і керівництво «Моршинкурорту» в тому числі і «наша» профспілкова організація.

А тепер по-порядку:

З приходом нового директора ДП СКК «Моршинкурорт» п. Савенка Р.А. їдальні відділень санаторіїв «Дністер» та «Лаванда» одну за одною віддали приватній структурі ТЗОВ «Світлиця-Груп», до речі з теж дуже неоднозначним авторитетом.

Відпрацьовану роками та розроблену цілими інститутами систему дієтичного харчування в одну мить замінили харчуванням за типом шведського столу. І як тепер ми бачимо, ціль цього нововведення не оздоровлення відпочивальників, а бізнес-питання , як заробити, знехтувавши всіма санітарними нормами і нормами етики і моралі. Керують цим процесом люди з дуже сумнівною біографією і знаннями.

Працівники їдалень санаторіїв «Дністер» та «Лаванда» ДП СКК «Моршинкурорту», які десятки років сумлінно віддавалися роботі, яких шляхом обману та солодких обіцянок переманили у ТЗОВ «Світлиця-Груп» сьогодні вже безробітні. Тому що витримати тиск та манеру керування нового «хазяїна», зневагу та хамське ставлення до людей змогли витримати одиниці, такі ж як і вони. І всі ці безчинства з санкції і відома директора ДП СКК «Моршинкурорт» п. Савенка.

Запитуємо п. Савенка на яких умовах і чому наше майно передали приватній структурі – у відповідь тиша. В оренду віддали не тільки майно «Моршинкурорту», яке ми збирали по крупинках, яке берегли, бо не розраховували на його швидке оновлення, а й відпочивальників, яких не один рік завойовували.

Сьогодні колективів харчоблоку санаторіїв «Дністер» та «Лаванда» не існує. Натомість маємо на курорті бритоголових козачків, яким би пасувало в час війни у країні боротися з ворогом, а не з жінками.

Профспілкова організація «Моршинкурорту» повністю усунулася від проблеми, щоб захистити інтереси своїх членів профспілка не поворухнула і пальцем.

Чому ми, не менш кваліфіковані працівники не могли запровадити «шведську лінію» своїми силами? Відповідь однозначна – це вигідно тіньовим структурам, які явно працюють на своє збагачення при цьому нехтують всіма основами дієтичного харчування та піддають небезпеці здоров`я людей.

Є ще один чиряк на курорті Моршин це їдальня сан. «Перлина Прикарпаття». Уже місяць персонал їдальні після примусової місячної відпустки (за ініціативи п. Савенка) в умовах, які суперечать всім засадам охорони праці, без світла, води, тепла відсиджують в приміщенні їдальні робочі години не виконуючи своїх обов`язків так як в їдальні 0 відпочивальників. Така ж сама участь чекає зараз і колектив їдальні сан. «Світанок», в яких теж закінчується примусова відпустка.

Чи будуть збережені колективи, як довго чекати зарплати та відпускних виплат п. Савенко Р.А. та гол. лікар відділення сан. «Перлина Прикарпаття» п. Варивода В.І. мовчать, запрошення зустрітися з колективом ігнорують.

Чому ми повинні погоджуватися на сумнівні пропозиції п. Савенка та Вариводи щодо працевлаштування на курорті м. Трускавець, чи переведення працівників на посаду молодшої медичної сестри у різні відділення курорту, коли ніякі реорганізаційні дії на курорті не проводяться. Такі вимушені дії керівництво курорту називає тимчасовими, і мотивує відсутністю відпочивальників на курорті.

Логічно буде запитати п. Савенка, як він пояснить 100% заповнення аналогічних закладів оздоровлення Моршина, які не належать до ЗАТ «Укрпрофоздоровниці» і чим займається підпорядкований йому відділ маркетингу та збуту путівок «Моршинкурорту», чому без наказано просиджують у теплих кріслах гол. лікар відділення сан. «Перлина Прикарпаття» п. Варивода, гол. лікар відділення «Світанок» п. Голобин, в посадових обов`язках яких першим пунктом чітко визначено основне їхнє завдання – забезпечення санаторію відпочивальниками, а відповідно працівників – роботою.

Чому бездіяльність керівництва ставить під загрозу існування курорту, чи в такий спосіб хоче нас позбутися?

Хто приїде на курорт завтра? Коли люди, які отримують послуги з харчування у новоспеченій приватній структурі «Світлиця-Груп» – доїдають вчорашні зіпсуті та перероблені продукти, травлять стравами приготовленими з порушенням технології, які готують випадкові люди без професійної підготовки, освіти та медичного обстеження. А бритоголове керівництво ТЗОВ «Світлиця-Груп» ввечері загружає і вивозить цілі авто вкрадених продуктів. Де вони проживають і чи не за рахунок «Моршинкурорту» користуються всіма комунальними послугами. Чи це не злочин і хто відповість?

Далі терпіти провокаційні дії та знущання над людьми не дозволимо, не дозволимо експериментувати і маніпулювати нашими долями і не дамо розграбувати курорт державного значення з його унікальними природними факторами в тому числі і дієтичним харчуванням.

Колективи їдалень звернулися за підтримкою і допомогою у державні органи влади, до депутатів області та Верховної Ради, СБУ, Прокуратури, телебачення (до речі в день, коли ми мали зустріч з журналістами ТК «Львів» передача «Народний контроль» працівникам їдальні було виплачено зарплату за січень, , зарплату отримали тільки «бунтарі», зі всіма іншими підрозділами сан. «Перлина Прикарпаття» на сьогоднішній день заборгованість по з/п не погашена).

Висловлюємо недовіру керівництву ДП СКК «Моршинкурорт», профспілковій організації та вимагаємо негайного втручання та захисту колективу від попирання наших інтересів і порушення прав людини, розраховуємо на Вашу термінову реакцію, щоб не допустити знищення курорту. В разі бездіяльності будемо вдаватися до радикальних дій.