Суд визнав ДТЕКівські догани нашому профспілковому ватажку Віталію Калашнікову незаконними!

Щойно отримали чудові новини з Дніпропетровщини. Голова нашої Первинної профспілкової організації «Захист Праці» у відокремленому підрозділі Криворізька Теплова Електрична Станція Акціонерного Товариства «ДТЕК Дніпроенерго» Віталій Калашніков 27 березня 2024 року виграв суд у могутнього ахметівського ДТЕК щодо зняття з нього двох незаконних доган, на які й послався роботодавець при звільненні нашого профспілкового ватажка (фото рішення суду).

Нагадаємо, що ще з самого початку 2020 року АТ «ДТЕК Дніпроенерго» в особі генерального директора Дегтяренко С.М., почало систематично порушувати права працівників на труд та не виконувати умови колективного договору. Дев’ять робітників котлотурбінного цеху підприємства, які ввійшли у склад нашої незалежної профспілки «Захист праці», одразу почули на собі усі «методи тиску» від АТ «ДТЕК Дніпроенерго» на робітників, які не хочуть миритися з порушенням своїх трудових прав. Усіх членів профспілки «Захист праці» вивели у довготривалий простій та зменшили їм на 8 годин тривалість робочої неділі. А потім почали під вигаданими приводами незаконно звільняти їх з підприємства. Робітнича боротьба на тривалий час перейшла у зали суду, де наші профспілкові активісти почали боротьбу за поновлення на роботі та скасуванні незаконних наказів про звільнення профспілкових активістів.

Керівника профспілки Віталія Калашнікова Акціонерне Товариство «ДТЕК Дніпроенерго» звільнило одразу після створення профспілки в березні 2020 року. Але керівник не впав у відчай і згуртувавши членів профспілки, не маючі будь якої юридичної освіти, допоміг членам профспілки звернутися до суду з метою відновлення порушених прав та скасування незаконних наказів про їх звільнення. Суди довгий час розглядали справи про скасування незаконних наказів про звільнення членів профспілки, роботодавець намагався затягувати розгляди справ, але  правосуддя перемогло. Усі злочині накази в справах №№ 171/578/20, 171/102/21, 171/477/21, 171/698/21, 171/456/21, 171/650/21, 171/272/21, 171/460/22 були скасовані, а члени нашої профспілки були поновлені на посадах.

Але роботодавець не міг дозволити членам профспілки потрапити на робочі місця та донести до інших працівників, що профспілка – це не тільки «каса видачі  путівок на відпочинок», а, насамперед, той механізм, що має контролювати виконання роботодавцем вимог законодавства про працю і навіть відстоювати права членів профспілки у суді. Тому роботодавець, так й не давши можливості членам профспілки потрапити на територію підприємства, звільнив їх повторно з тих же самих підстав – «не відповідність кваліфікації робітника займаній посаді». 

Приклад профспілки «Захист Праці» свідчить про те, що незалежна профспілка є ефективним інструментом для  захисту трудових прав робітників і всі трудові права, що порушені у відношенні до профспілкових активістів, будуть відновлені. Ми не маємо жодних ілюзій у відношенні до наших корумпованих судів і розуміємо, що ахметівський ДТЕК піде на все, щоб позбавитися наших робітничих активістів. Тому й радіємо останньому судовому рішенню, де з нашого профспілкового ватажка Віталія Калашнікова судом були зняті незаконні догани.

Всеукраїнська незалежна профспілка «Захист праці» продовжує активно захищати та відстоювати порушені роботодавцем права своїх членів. Ми сподіваємось,  що нарешті позитивні результати у 9(!) судових справах про поновленню на роботі незаконно звільнених наших активістів дадуть змогу переконатися й іншим, поки вкрай заляканим робітникам Криворізької Теплової Електричної Станції, у тому, що для належного захисту прав працівників – потрібна своя власна незалежна профспілка з бойовим керівником, який не буде сидіти на зарплаті у роботодавця та зраджувати членам своєї профспілки. Попереду у нас тривала боротьба і ми маємо в ній йти до кінця.   

OLYMPUS DIGITAL CAMERA