Лидер всеукраинского независимого профсоюза “Захист праці” Олег Верник в своём интервью каналу Ukrlife.TV рассказал об изменениях в трудовом законодательстве Украины, мировом и украинском профсоюзном движении, его значении и роли в современной политике.
1:07 – Разные профсоюзы в Украине
3:00 – Шахтёры были основой независимости Украины
6:10 – Новый трудовой кодекс может уничтожить профсоюзы в Украине
14:15 – Изменения в новом трудовом кодексе
24:00 – Лейбористы в Англии
27:40 – Workers revolutionary party
31:20 – Как профсоюзное движение отражает события в мире
41:40 – На кого ровняться украинским профсоюзам?
15 листопада 2017 року наш профспілковий побратим з Тернополя, інженер-програміст Андрій Томашевський був призначений Уповноваженим представником ВНПС «Захист праці» в ПАТ «Укрнафта».
Андрій, незважаючи на свою молодість, вже має досвід боротьби за свої трудові права, добре ознайомлений із трудовим законодавством України та має неабиякий хист до захисту трудових та соціально-економічних прав та інтересів найманих працівників такого великого підприємства як ПАТ “Укрнафта”.
Бажаємо Андрію рішучості та незламності в обраній їм благородній справі.
19 листопада 2017 рокув Київському Будинку вчених НАН України пройшов яскравий захід, на якому відбулася презентація нової книжки відомого британського дослідника та великого товариша нашої незалежної профспілки “Захист праці” Марка Бойцуна “Робітничий рух і національне питання в Україні: 1880-1920”.
Ця книжка є доопрацьованим і розширеним варіантом дисертації, у якій автор порушує проблеми, ключові для розуміння повороту світової історії, що відбувався 100 років тому на руїнах Російської імперії. Марко Бойцун особисто взяв участь у заході та побажав усім активістам лівого та незалежного профспілкового руху України наснаги та рішучості у продовженні своєї боротьби за права трудового народу.
Офіційно! 7 листопада 2017 року була зареєстрована Первинна профспілкова організація Всеукраїнської незалежної професійної спілки “Захист праці” в Полку патрульної служби поліції особливого призначення “Київ”(ідентифікаційний код юридичної особи – 41715325). Прийшов час, коли бійці полку, за плечима яких суворі будні АТО, самостійно та відповідально почнуть боротися за свої соціально-економічні та трудові права в лавах нашої бойової незалежної профспілки.
Головою профспілкового комітету був одноголосно обраний сержант поліції Корнієнко Олег Васильович. Попереду ж у наших молодих профспілкових побратимів великий обсяг роботи. Побажаємо ж бійцям полку “Київ” вдалих та рішучих перших кроків у справі побудови незалежного профспілкового руху в правоохоронних органах України. Борітеся — поборете!
Громадські організації та незалежні профспілки підтримують подання Уповноваженої з прав людини про приведення законодавчо закріпленого розміру «прожиткового мінімуму» до його фактичної розрахункової величини, що має складати не менше 5 доларів на людину в день, згідно стандартів ООН. Приєднуйтесь!
ЗВЕРНЕННЯ організацій громадянського суспільства України до депутатів Верховної Ради України, лідерів депутатських фракцій і груп
Законопроект, написаний олігархами, не слід виносити на розгляд узагалі, краще підготувати новий “з нуля” – профспілковий лідер
Про це в ефірі телеканалу “Київ” заявив голова Всеукраїнської незалежної профспілки «Захист праці» Олег Верник.
“Незалежні профспілки були позбавлені можливості взяти участь у роботі робочої групи, не мали будь-якого впливу на цю ситуацію… У тому варіанті, що ми зараз читаємо, права працівників значно погіршилися навіть з варіантом, представленим на перше читання. Зрозуміло, цей варіант був написаний олігархічною стороною роботодавців”.
Відтак, пан Верник запропонував не виносити цей варіант на розгляд Верховної Ради, а провести відкриті парламентські слухання з приводу модернізації трудового законодавства України, “де можна буде зібрати всі пропозиції профспілок, роботодавців, сторін соціального діалогу, громадських активістів і розпочати дійсно модернізацію Трудового кодексу на широкій, демократичній основі”.
Крім того, експерт заявив, що при цьому слід врахувати пропозиції міжнародних організацій, зокрема Міжнародного бюро праці, яке надіслало 59 зауважень до цього проекту, проте вони не були враховані профільним парламентським комітетом.
“Краще розпочати цю роботу майже з нуля, аніж виносити цей сирий і дуже хибний документ на розгляд ВР”, – зазначив Олег Верник.