Законопроект про адвокатську монополію може мати корупційні ризики — експерт

молотокПрийнятий Верховною Радою 2 лютого за основу проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) №3524 може мати корупційні ризики. Про це повідомляє Голова профспілки «Захист праці», активіст Соціального руху Олег Верник.

За його словами, зараз будь-хто може виступати представником в суді, зокрема профспілки у справах з трудових питань. «Адвокати значно дорожчі, та й не кожний зараз може собі дозволити суто адвоката, а  не просто юриста чи досвідчену людину без вкрай дорогого (тобто — шукай корупцію) адвокатського свідоцтва», — вважає профспілковець.

В той же час, за словами юриста Віталія Дудіна,  в законопроекті передбачені ряд виключень, наприклад, щодо трудових і виборчих спорів. «Водночас під виключення не потрапила низка категорій соціально-значимих справ  – житлово-комунальні, земельні та сімейні. Не поширюється виключення і на справи про адмінправопорушення, заборону мирних зборів та оскарження актів місцевої влади. Зараз по цих справах якісну допомогу можуть безкоштовно надати юристи громадських організацій. Цікаво, що закон про протидію дискримінації, що ґрунтується на європейському досвіді, дозволяє громадським об’єднанням представляти інтереси жертв дискримінації. А відповідно до нової Конституції це зможуть робити лише оплачувані адвокати», – коментує юрист.

За його словами, негативом для малозахищених верств громадян може бути і те, що прокуратура позбавляється функції здійснювати представництво інтересів громадянина. Сьогодні вони можуть представляти неповнолітніх і обмежено-дієздатних не лише у кримінальному, а й інших процесах.

http://socportal.info/2016/02/04/zakonoproekt-pro-advokats-ku-monopoliyu-mozhe-mati-koruptsijni-riziki-ekspert.html