Вимагаємо негайного впровадження в Україні аналогу американського плану ESOP – “Захист праці”

Всеукраїнська незалежна профспілка “Захист праці” послідовно виступає за негайне впровадження в Україні аналогу американського корпоративного плану ESOP (Employee stock ownership plan), що створює можливості для найманих працівників стати співвласниками компаній, на яких вони працюють.
Наводимо Звернення ВНПС “Захист праці” до Голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Галасюка Віктора Валерійовича.

 

Голові Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва

Галасюку Віктору Валерійовичу

 Шановний Вікторе Валерійовичу!

Всеукраїнська незалежна професійна спілка «Захист праці» висловлює Вам свою повагу та вважає за необхідне висловити власну позицію щодо механізмів прискорення економічного розвитку України, подолання соціальної нерівності у суспільстві та розбудови демократичних, інклюзивних інститутів в економіці України.

Ми цілковито переконані, що для досягнення вказаних завдань Україна повинна переймати передові світові практики, зокрема, у сфері більш інклюзивних, демократичних та соціально-орієнтованих бізнес-моделей, що роблять ставку на розвиток людського капіталу та на реальне покращання добробуту найманих працівників.

Саме тому, Всеукраїнська незалежна професійна спілка «Захист праці» офіційно виступає за впровадження в Україні аналогу американського корпоративного плану ESOP (Employee stock ownership plan), що створює можливості для найманих працівників стати співвласниками компаній, на яких вони працюють.

Як організація, що представляє інтереси трудового класу, ми вважаємо, що шлях перетворення найманих працівників на співвласників підприємств є таким, що найбільш відповідає інтересам наших членів у ХХІ ст. Адже запровадження моделі ESOP створює передумови для:

  • підвищення матеріального забезпечення працівників через участь у розподілі прибутку компанії;
  • забезпечення працівникам вищого рівня соціального захисту (зокрема, і пенсійного забезпечення);
  • врахування інтересів працівників при прийнятті стратегічно важливих корпоративних рішень;
  • комплексного розвитку людського капіталу, підвищення рівня мотивації та продуктивності праці працівників.

Враховуючи вищевикладене, ми закликаємо Вас, як очільника Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, докласти всіх зусиль для розробки та запровадження відповідного законодавства про аналог плану ESOP в Україні.

Ми переконані, що вказана реформа закладе фундамент більш збалансованій та інклюзивній моделі економіки й дозволить мобілізувати людський потенціал нашого суспільства для здійснення Україною економічного прориву. Напрям покращення добробуту найманих працівників України та наближення робітничого люду до спільної власності та участі в управлінні своїми підприємствами для нас є визначальним.

Зі свого боку ми готові до тісної співпраці із Вами у досягненні вказаних цілей.

З повагою,  Голова ВНПС «Захист праці»                                  Олег ВЕРНИК